OPAL glass filament LED bulb
Ideal for: restaurants, bars, hotels, residential
| Emission angle (Degrees) | 300 ° |
|---|---|
| ENERGY RATING | A + |
| Color | Opal |
| Rated current | 36mA |
| External dimensions BxHxP | 45 * 73 |
| Dimmable | no |
| Duration in hours | 15000 |
| ENERGY EXPRESSED IN KWH | 7 |
| Nominal frequency | 50 / 60Hz |
| Degree of protection | IP20 |
| IK | IK05 |
| Lumen Chip LED | 215 |
| Nominal Lumens | 860 |
| Lumen Output | 800 |
| Material | Glass |
| New ERP Energy Efficency Class | And |
| Nominal power | 7 |
| Power Factor (PF) | 0.5 |
| Color rendering (CRI) | ≥80 |
| Color Temperature | Warm Light - 3000K |
| Operating temperature | -20 ℃ ~ + 40 ℃ |
| Nominal tension | AC220-240V |